info@smartcamcnc.pl   (+48 22) 296 78 98

SmartCAM profesjonalny CAM

SmartCAM Production Milling Frezowanie 2.5D

Frezowanie 2.5D profesjonalny i popularny CAM Wykonywanie otworów, wiercenie, gwintowanie na maszynie CNC z programem CAM
Moduł Production Milling znajduje szerokie zastosowanie w obróbkach 2.5D z czwartą osią pozycjonującą. Dostępna jest polska i angielska wersja językowa. Jest to pierwszy poziom, od którego można przejść do wyższych modułów wraz z rozwijającym się zapotrzebowaniem. Productin Milling jest zaprojektowany tak, aby skrócić czas programowania wraz z jednoczesnym wzrostem jakości procesu obróbczego. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji bardzo bogaty wachlarz obróbek zgrubnych i wykańczających oraz możliwość tworzenia otworów na podstawie cech. Jednocześnie w każdej chwili jest możliwość weryfikacji projektu w zaawansowanej symulacji. Na koniec wystarczy już tylko wygenerować kod i cieszyć się poprawną pracą narzędzi na maszynach CNC.

Bez niespodzianek, czyli profesjonalna weryfikacja g-kodu w programie CAM

Weryfikacja g-kodu jest niezbędnym elementem profesjonalnego systemu camowskiego. Już w wersji Production Milling użytkownik otrzymuje do dypozycji profesjonalną symulacje, która analizuje przygotówkę, model obrabiany oraz ruch narzędzia. Wizualizacja symulacji wpływa korzystnie na oszczędność pracy czasu maszynowego oraz kosztów materiałów.

 1. 3D weryfikacja symuluję ruchy narzędzia podczas obróbki modelu.
 2. Symulacja pozwala na weryfikację programu przed wygenerowaniem kodu NC.
 3. Narzędzia o specjalnych kształtach są tak samo wspierane jak domyślne kształty narzędzi.
 4. Wykrywane są kolizje narzędzia, oprawki z materiałem i mocowaniem.

Intuicyjny i prosty w użyciu, a z naszym wsparciem szybki w nauce

Rozpoczęcie pracy z nieznanym programem wydaje się dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Zdajemy sobie sprawę z tego dlatego wspieramy Państwa na wiele sposobów:

 1. Samouczki pdf
 2. Samouczki video
 3. Wsparcie poprzez email
 4. Wsparcie poprzez połaczenia on-line
 5. Przykłady pracy z Państwa projektami
 6. Profesjonalne szkolenia
Jesteśmy przekonani, że z czasem każdy użytkownik zauważy, że Interfejs składa się z logicznie powiązanych sekwencji, operacji dzięki czemu początkujący i zaawansowani programiści szybko nauczą się obsługi programu.

Bezpłatny podręcznik pdf...UWAGA - Film jest wykonany ze starszym interfejsem programu SmartCAM

Wybrane operacje, strategie w programie CAM

Inwestując w środowisko przeznaczone do generowania kodów na maszynę CNC oczekujemy możliwości sprawnego utworzenia programu, optymalizacji procesu technologicznego, a w razie potrzeby szybkiej modyfikacji naszego projektu. Wszytko to jest bardzo istotne i zawarte w programie SmartCAM. Dodatkowo należy pamiętać o bogatym wachlarzu procesów zawartych już w wersji Production Milling.
 1. Kieszeniowanie
 2. Profilowanie
 3. Planowanie
 4. Obróbka pozostałości
 5. Strategie trochoidalne
 6. Procesy wgłębne
 7. Wykonywanie otwrów
 8. i wiele innych

Resztki w Production Milling

W pierwszym module rodziny SmartCAM producent zadbał o dokładność wykonywanych detali poprzez udostępnienie pracy z pozostałościami. Ponizej prezetnujemy film przygotowany przez producenta. Naturalnie SmartCAM jest dostępny również w polskiej wersji językowej.Inteligentne wiercenie, czyli jak wiercić, frezować dużą ilość otworów

Napisanie programu na wykonanie otworu na maszynie CNC jest dla wszystkich praktyków chlebem codziennym. Praktycznie każdy detal ma jakiś otwór przelotowy nieprzelotowy, nagwintowany lub nie. Zagadnienie robi się ciekawszy tym bardziej im więcej mamy otworów do zrobienia. Tutaj właśnie ukaże się przewaga systemu CAM Production Milling. Otrzymując model 3D, lub 2D możemy w bardzo krótkim czasie posegregować otwory według ich właściwości fizycznych, a następnie utworzyć pożądany ruch narzędzia. Jednocześnie możemy spać spokojnie bo możliwość pomyłki współrzędnych jest bliska zeru, a co więcej mamy dostępne jeszcze zaawansowane narzędzia symulacji ruchów narzędzi.

UWAGA - Film jest wykonany ze starszym interfejsem programu SmartCAM

Zaoszczędź czas i pieniądze

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądze. Lepsza organizacja pracy i szybsze wykonanie projektu oraz modyfikowanie go gwarantuje zysk. W SmartCAM parujemy w szacie graficznej CAD na warstwach, a ruchy ścieżek, czyli parametry CAM zapisujemy w tak zwanych procesach, co ułatwia nam organizację i skraca czas modyfikacji projektu. Dodatkowo algorytm automatycznej optymalizacja ruchów narzędzia poukłada ścieżki tak, aby uzyskać najkrótszy czas obróbkowy.

Praca na warstwach w programie CAM, jeszcze lepsza organizacja

Wspierane formaty CAD:

Import, eksport, wyświetlanie i przygotowanie technologii SAT, STEP, IGES, DXF, DWG, dodatkowo SLDPRT, IPT. Pliki mogą być eksportowane do powierzchni STL.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie:

Moduł Production Milling - Frezowanie 2.5D